Митна служба щодня стикається в своїй роботі з порушеннями різного роду. Природа такої поширеності порушення митних правил в Україні обумовлена ​​безліччю факторів, не останнім з яких є як правова неграмотність, так і елементарна неповага до закону.
Частими порушеннями є навмисне невірне заповнення декларацій або спроби зовсім уникнути декларування товарів, грошових коштів, зброї, ювелірних прикрас і навіть продуктів харчування з метою знизити суму митного платежу або провезти щось заборонене.

Окремим рядком стоять спроби дати хабар посадовій особі митних органів.

За словами Сергія Тупальська, одним з найпоширеніших порушень як і раніше є незаконне вивезення валюти.

Найпоширеніший спосіб виведення грошей за кордон — готівковий. Такий вивіз валюти простий, але, в той же час, ризикований.
Яскравим прикладом є подія, що сталася наприкінці жовтня цього року в бізнес-терміналі міжнародного аеропорту Жуляни, де співробітники Київської міської митниці Державної фіскальної служби запобігли незаконному вивезенню з України валюти в сумі 230 тис. євро і більше 783 тис. дол. Готівка була виявлена під час здійснення митного контролю багажу громадянки Італії, яка відлітала приватним чартерним рейсом в Мілан і вибрала спрощену лінію митного контролю «зелений коридор». Як відомо, товари, що переміщуються через цю лінію, не підлягають письмовому декларуванню. Тепер справою буде займатися суд.

На жаль, зазначає Сергій Тупальський, обставини порушення митних правил найчастіше, беруть свій початок задовго до того, як фізична або юридична особа вступає в правові відносини з митними органами.

При цьому, в.о. начальника Київської міської митниці, Сергій Тупальський нагадав, що відповідно до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою правління Національного банку України від 27.08.2008 № 148, фізичні особи незалежно від віку мають право одноразово вивозити з України готівкову іноземну валюту і (або) національну гривню в сумі, що дорівнює в еквіваленті 10 000 євро або що не перевищує цієї суми. Вказану суму можна вивозити без надання митнику документів, які б підтверджували походження грошей.

Суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, вже доведеться декларувати, а також необхідно мати при собі документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків банків, виключно на ту суму, яка перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Митна декларація є підставою для вивезення (ввезення) зазначеної суми грошей протягом одного року з моменту оформлення декларації.
Тому, вирушаючи в зарубіжну поїздку, не забутьте ознайомитися з цими правилами і завчасно подбати про необхідні документи.